Czym zajmuję się teraz

(Oto strona typu now, gdzie znajdziesz informacje o tym, czym zajmuję się aktualnie - teraz. Dowiedz się dlaczego sam również powinieneś stworzyć taką podstronę u siebie.)

Pisanie i redagowanie:

Realizuję zlecenia dla mediów, pisząc artykuły i poradniki. Obecnie współpracuję głównie z mediami specjalistycznymi, takimi jak Computerworld, IT Professional, E-commerce & Digital Marketing, Szef sprzedaży, czy gospodarczymi, np. My Company Polska.

Tworzę magazyn dla przedsiębiorców - StartUp Magazine. Pełnię rolę red. naczelnego, jak również aktywnie pozyskuję kontrahentów B2B. Mam już za sobą 12 wydań.

Realizuję zlecenia content marketingowe dla kontrahentów B2B, m.in. z tematyki finansów, IT i technologii konsumenckich.

Pracuję nad trzecią książką, która zostanie wydana przez OnePress/Helion SA. Dwie poprzednie książki są już na rynku i odnotowują dobrą sprzedaż. To odpowiednio Przeskok. Jak rozwinąć własny biznes, kiedy wciąż pracujesz na etacie oraz Stwórz jednorożca. Od idei po startup wart miliony. Obie książki są już bestsellerami.

Mentoring:

Pomagam początkującym przedsiębiorcom stawiać pierwsze kroki w biznesie, zarówno w zakresie tworzenia produktów, jak i pozyskiwania klientów.

Aktualnie współpracuję z kilkoma osobami, głównie z Wrocławia. Cieszy mnie, gdy widzę, że dokonują one postępów i zyskują nową wiedzę.

Projekty cyfrowe:

(w budowie – 80%) Pracuję nad nowym przedsięwzięciem z zakresu web developmentu. Będzie to projekt łączący możliwości content marketingowe z web developerką, IT security i filmami (w projekcie bierze udział osoba, która ma duże doświadczenie związane z materiałami wideo, w tym relacjami z wydarzeń na żywo).

(w budowie – 45%) Będę nagrywał podcasty, głównie z zakresu przedsiębiorczości i biznesów cyfrowych. Będą publikowane na GLIVE.pl. Na razie kupiłem mikrofon. Teraz pracuję nad scenariuszem pierwszych odcinków. Chciałbym tworzyć gotowe programy audio, np. 10 odcinków składających się na jedną spójną całość.

(w budowie – 20%) Tworzę nową markę - Vault-Tech. Będzie to projekt nastawiony na bezpieczeństwo IT, głównie dla firm mikro i małych. Dostępne będą produkty w e-sklepie oraz wdrożenia u kontrahentów. Na razie mam domenę, wstępną ofertę, listę potencjalnych kontrahentów oraz… logo. I jeszcze parę innych, drobnych rzeczy :)

Zdrowie i rozwój osobisty:

(w budowie – 85%) Przygotowuję własnego bloga pod adresem grzegorzkubera.pl, gdzie będą (i już są) publikowane informacje pod hasłem „jak stać się lepszym” - czy to w kontekście sprzedaży, przywództwa, wystąpień publicznych, a nawet filozofii życia. Tego bloga traktuję zarazem jako swojego rodzaju pamiętnik, gdzie zapisuję i publikuję rzeczy, które sam chciałbym sobie lepiej utrwalić i zapamiętać.

(w budowie – 30%) W ostatnich 4 latach schudłem łącznie 65 kg, przetestowałem wiele diet, treningów, zrezygnowałem m.in. z jedzenia mięsa i zdobyłem dużo cennej wiedzy, którą prawdopodobnie spiszę i udostępnię w postaci e-booka. Zastanawiam się jeszcze, jak ugryźć ten temat, by stworzyć praktyczny poradnik, gdzie wszystkie zmiany można stosunkowo łatwo wprowadzić w życie. Rozważam nawet różne formy, np. serię podcastów lub krótkie wideo z animacjami.

Ostatnia aktualizacja: 4 lutego 2019.