Programowanie w Pythonie – pierwsza część kursu (2016)

Fragment publikacji:

W pierwszej części kursu odpowiadamy, dlaczego warto poświęcić nieco czasu na naukę Pythona, opisujemy podstawy, które należy znać, programując w tym języku, a także tworzymy pierwszy prosty program.

W nowym cyklu artykułów opiszemy, jak zacząć przygodę z Pythonem, i to w taki sposób, aby wszystkie informacje były zrozumiałe również dla osób, które do tej pory nie programowały i dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Na początku skupimy się na przekazaniu informacji na temat samego języka i stworzymy prosty program, tak aby uczyć przez praktykę.

Dużą zaletą Pythona jest to, że ma on przejrzystą i prostą składnię oraz pozwala pisać użyteczne programy nawet mniej doświadczonym programistom. Warto też wiedzieć, że jest to język coraz bardziej popularny (wg Google Trends w 2015 r. wzrost zainteresowania wynosił 22,5%, i w tym roku ma być podobnie), a programiści znający Pythona mogą liczyć na wysokie honoraria (patrz ramka: Programiści znający Pythona dobrze zarabiają).

Osoby, które opanują programowanie w Pythonie, będą mogły tworzyć nie tylko aplikacje webowe, desktopowe i gry, ale także narzędzia do data miningu i wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI). Python jest też coraz częściej stosowany w start-upach technologicznych. Oznacza to, że opanowanie tego języka może otworzyć różne furtki i przyczynić się do znalezienia nowej, ciekawej pracy lub awansu. Można też, znając Pythona, zająć się tworzeniem autorskiej strony czy aplikacji, które później staną się fundamentem pod własną działalność gospodarczą.

Zobacz całość na stronie it-professional.pl